Mačky majú krídla :O
Seriózni muž v obleku kráča ulicou smerom k londýnskej bankovej čtvrti City a u stánku kupuje noviny. Keď v kancelárii otvorí britský list Daily Mail z 15. Mája 2009, nechápavo krúti hlavou. Do očí mu udrie obrázok mačky z mesta Chongqing. Vyzerá roztomilo, ale na prvý pohľad je jasné, že nejde o obyčajné zviera. Mačka ma totiž na chrbte niečo, čo vyzerá AKO CHLPATÉ KRÍDLA!!!
"Tomu fakt uverím. Zase nejaká fotomontáž", povzdichne si muž a noviny odhodí do koša. Ale POZOR!.....Mačky s krídlami skutočne EXISTUJÚ.

138 Okrídlených Mačiek
Čínska mačka s krídlami vyvolala paniku a rozruch v celom meste. Narodia sa vraj normálne, ale keď je im už asi rok, tak im začnú rásť krídla.
"Niektorí experimenti sa domnievajú, že kostnaté krídla sú v skutočnosti iba taká mutácia - siamske svojča rastúce vo vnútry mačky. Iný tvrdia, že mutácie je spôsobená geneticky - chemickými látkami , keď behom mladosti pôsobili na matku," infromácie Daily Mail. Každopádne to nie je prví prípad - podľa svetovej encyklopedie Wikipedie je zaregistrované viac než 138 prípadov a existujú aj tri desiatky snímkov mačiek s krídlami!!
Záhada vystavená ZOO
Jeden z prvých prípadov je zaznamenaná v 60. rokoch 19. storočia v Indii, kde prvý vojenský Dr. Alexander Gibson (1800-1867) zastrelil okrídlenú mačku. Jej koža je teda vystavená v Bombaji, ale niektorí ľudia tvrdia, že ide o netopiera. U iných prípadov však pochybovať nejde - v roku 1899 prináša anglický časopis Strand snímok okrídleného mačiatka ba juhu Anglicka. Kdosi mu potom krídla odreže a to sa zvieratku stane osudným. O niečo lepší osud čaká mačičku z anglického Oxfordu, ktorá skončí v Zoo. Iba na Britských ostrovoch je tíchto prípadov zaznamené niekoľko, ďalšie sú hlásené zo Švédska, Španielska, Ruska, Kanady atď. Skutočne sú mačky zmutované, alebo je áhada v niečom inom?
Je to iba kožná chorobá?
Píše sa rok 1975 a Británia žije novú senzáciu. Na stavenisku v britskom Manchestru totiž zbadali ďalšiu okrídlenú mačku. Na miesto sa vydáva známy britský zoolog Dr. Karol P.N. Shuker (*1959), a on záhadu rozlúšti. Ide ho známu kožnú anomáliu genetického pôvodu. "Tzv. mačacia kožná astenia zpôdobuje, že pokožka postihnutých zvierat je abnormálne elastická, obzvlásť na remnách, na bokoch a na chrbte,a ľahko sa ťahá do dlhých výbežkov podobných krídlam," tvrdí Dr. Shuker. Výbežky sú porastené srsťou, a niekedy môžu obsahovať svalové vlákna, preto je s nimi možné pohybovať. "Výrastky sa zpravidla veľmi ľahko oddelia, bez toho, aby došlo ku krvácaniu - to vystvetluje správy o prípadoch, kde anomálne mačky svoje krídla rýchlo zhodili," dodáva. Platí toto vystvetlenie pre všetky prípady okrídlených mačiek.
O tom už sa nepochybuje
Mačky s krídlami sa objavujú aj dnes. Napríklad v roku 2004 v ruskom Bukreyevku, kde žije okrídlený kocúr Vaska. Ďalší sa objavuje v roku 2007 v meste Xianyang v čínskej provincie Shaanxi, kde je naopak kocúr Tom prezývaný ako mačací anjel. Vo väčšine prípadov sú zvieratá skutočne postihnuté mačacou kožnou asteniou, ale pre niektoré prípady to neplatí - nie keď ide o roztrapatenú srsť, iný typ genetickej choroby. Odborníci tak v každom jednotlivom prípade preukazujú, prečo mačke "krídla" vlastne nerastla. Ale o jednej veci sa ale nepochybuje - že okrídlené mačky naozaj existujú. Aj keď žiadna z nich nelieta...