Choď na obsah Choď na menu
 


STOP CIRKUSOM !!

 

 

Cirkus býva väčšinou zábava spojená s príjemným zážitkom vidieť naživo obyčajné alebo exotické zvieratá predvádzať rôzne triky a kúsky. Človek by sa však mal zamyslieť, aká je skrytá tvár cirkusov a v akých podmienkach je zviera trénované a ako je o neho postarané. Treba si uvedomiť, že pre zviera nie je prirodzené jazdiť na bicykloch, stáť na hlavách alebo skákať cez ohnivé kolesá. Tieto veci nepredvádzajú preto, že chcú, ale preto lebo sa boja ich neurobiť.Tréneri pri výcvikoch zvierat požívajú rôzne nástroje, ktoré spôsobujú zvieratám bolesť, v mnohých prípadoch ublíženie na zdraví a úrazy. Existujú svedectvá a rôzne dôkazy napr. natočené na videu, ktoré ukazujú kruté spôsoby zaobchádzania so slonmi-bitie a používanie elektrických šokov, šelmy sú vlečené ťažkými reťazami okolo krkov, udierané palicami, medvede bité dlhými tyčami atď.

Obrázok Počas predstavenia sú mnohé nástroje skryté za pekným povrchom- sú vyzdobené aby odľahčili svoj pravý význam. Sú im podávané aj rôzne drogy, počas predstavenia ubližovanie na citlivé miesta, prikladanie žeravých platní.Zvieratá sú udierané niekedy až do krvi, kým nevykonajú pri tréningu požadovaný trik. Ak ho správne vykonajú, vtedy dostanú za odmenu neveľké množstvo potravy a vody.Úspešné cirkusy cestujú nespočetne veľa kilometrov po krajinách takmer celý rok. Zvieratá sú uväznené v dobe dlhého transportu v úzkych priestoroch napr. stiesnených prívesných vozíkoch alebo klietkach kde je pre nich minimálny priestor pre pohyb v extrémne teplom alebo chladnom počasí. Nemajú priestor ani pre základné životné podmienky. Majú nedostatok jedla, pitia a veterinárnej starostlivosti. Pri niektorých prípadoch sa zvieratá doslova potkýnajú na vlastných výkaloch.
 

ObrázokNiektoré slony prežijú väčšinu svojho života spútané a väznené. Výskumy ukázali, že niektoré slony až 96 percent svojho života v reťaziach, levy a iné šelmy prežijú väčšinu v uzučkých klietkach, kde sú buď spárované, alebo je v klietke len jeden.Kvôli týmto spôsobom zaobchádzania dochádza počas predstavení aj k mnohým útokom zvierat na trénerov. Zvieratá sú napäté a pod tlakom čím sa prejaví aj ich agresia. Môže vzniknúť aj agresia voči divákom pretože zviera je prakticky naučené už od narodenia prechovávať strach a hnev voči človeku.

Obrázok Dôsledky výcviku zvieraťa prakticky prichádza o slobodu a vlastný život- sú nútené si pamätať a vykonávať len jednu vec- výkon v cirkuse- cirkusové zviera teda žije len pre svoje "číslo" na predstavení - zviera trpí tzv. stereotypom- pravidelné prechádzanie z miesta na miesto, pravidelný pohyb končatinou...-zvýšená agresia-zviera môže od stresu aj prestať prijímať potravu- neuróza. Našťastie v dnešnej dobe sa vyskytujú aj také cirkusy, ktoré nepotrebujú k svojim predstaveniam zvieratá. Vykonávajú ich len osoby ktoré si uvedomujú, čo vykonávajú a robia to dobrovoľne narozdiel od zvieraťa. Dokonca môžu prejaviť svoje kvality, napr. extrémnu ohybnosť alebo výbornú zručnosť. Cirkus nie je pre zvieratá- fyzicky a psychicky ich ruinuje. Preto radšej navštevujme cirkusy bez zvierat. Nenechajme sa predsa zabávať zvieratami, ktoré sú pre zábavu týrané. Zvieratám nepomôže divácke potešenie, ktoré ich viac deprimuje za silného hluku  a hlasitej hudby počas vystúpenia.

 ObrázokĽudia prosím nechoďte nikdy do cirkusov oni ich proste týrajú a ubližujú im !!! Keď im chcete aspoň trochu pomôcť tak tam nechoďte a zachránite aspoň nádherné stvorenia ktoré si nezaslúžia trpieť ! Ale žiť vo voľnej prírode !!! Kde sú viac potrebné než v nejakom blbom cirkuse kde im len ubližujú !!!!   

Obrázok Pozrite sa tieto nádherne zvieratka, toto si oni zaslúžia ??!! Ani náhodou, toto si nezaslúži ani človek a už vôbec zvieratká, ktoré nikomu nič neurobili ! A človek im len ubližuje a zabíja ich. Tie zvieratká nemôžu s tým nič robiť a tak to ďalej pokračuje ...

 

 

TAK EŠTE NIEČO K CIRKUSOM :

DETI ktoré TAM chodíte prosím už nikdy tam nevkročte len tak tým zvieratkám ubližujete to ako keby ste bili sloníky, levy, tigre, opičky a iné zvieratká !!!

 

Drezúra v cirkusoch prebieha metódou biča 

 

Obrázok Ten, kto chodí ako divák do cirkusu, podporuje týranie zvierat?

 

 

 

Stopercentne, som o tom presvedčená. Cirkusanti nehovoria pravdu, hoci tvrdia, že drezúra tam prebieha šetrným spôsobom, že zvieratá majú adekvátne priestory. Ide o nezmysel, tobôž u veľkých šeliem. Na to, aby zviera „skákalo" ako vy pískate, musia tie tigre, medvede, levy a tak ďalej, v istej životnej fáze vyslovene zlomiť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Stop cirkusom

(Michala, 17. 9. 2019 19:21)

Ludia,prestante ich podporovat,ked ich nebudete navstevovat tak nebudu.Co na tom nechapete.Nechapem ako sa na to mozu pozerat.Ste normalni,tie zvirata patria do volnej prirody.

XEvil will crash worldwide internet

(Latonyaempow, 27. 3. 2018 17:19)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve almost any antibot captcha.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Chudacikovia zvieratka

(Mia 256, 23. 6. 2017 14:47)

Stop tiraniu zvierat ! Prestante tírat zvieratá, chitať ich a potom ich zabiť.

(Nicolka, 25. 5. 2017 15:22)

Ja je Božňuji ;))))

Hnusné cirkusy!!!

(Sofi Blinová, 24. 10. 2016 16:26)

Smrt cyrusom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hnusné cirkusy!!!

(Sofi Blinová, 3. 10. 2016 20:49)

Cirkus je strašný!
Na facebooku som videla ako jedna teta v cirkuse bije malú opičku.
Ťahala ju za srsť,šticovala ju,kopala ju a týrala ju.
Niečo strašné.
Keby to tak tá opička spravila jej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Hnusné cirkusy!!!

(Sofia Blinová, 15. 6. 2016 21:47)

Kedy sa už ľudia poučia že cirkus je strašný!!!

Zrušte cirkusy!

(Sofi Blinová, 14. 6. 2016 21:16)

Cirkus je veľmi odporná vec!
Za žiadnu cenu ho nepodporujte!
Zatvorte všetky cirkusy na svete!

Stop tyrania zvierat

(Štefan , 2. 6. 2016 21:52)

Skurvenci to čo robíte zo zvieratami mali by vás pojebat všetkých do ZADKU

ZNIČIŤ CIRKUSY!!!

(Lula, 25. 1. 2016 17:25)

Hnusné cirkusy!Mali by ich zakázať na celom svete!

Juj

(Jaja, 8. 10. 2015 15:39)

ahoj : P :P :P zleee

nech ich zrušia!!

(Abc, 4. 12. 2014 20:56)

Myslím, že tí ľudia, čo to robia, by si najprv mali predstaviť, ako by sa cítili na ich mieste! Je to úplne choré, takto ubližovať nevinným tvorom, určite pôjdem na nejaký protest alebo niečo podobné.

pomozte prosim!

(brekeke, 11. 7. 2014 10:00)

ahojte prosim kto mozte pomozte..zvierata si nezasluzia aby sa s nimi zaobchadzalo tak strasnym sposobom! takisto citia bolest ako fyzicku tak aj psychicku..je mi z toho zle ako s nimi ludia bestialne brutalne jednaju! hlboko obdivujem a cenim si ludi aktivistou a nie len ich ale vstkich ktori sa im snazia pomoct..to su pre mna skutocni hrdinovia..ludia nesebecki oplyvajuci empatiou citom a uctou k zivotu..kazdy clovek ak chce moze pomoct svojou troskou..nebudme lahostajni k tomu co sa s nimi deje v kazdom okamihu nasich a ich zivotou..trpia a umieraju v tak strasnych mukach ze je na to tazke len pomysliet..ti z nas ktori nemaju moznosti alebo im to nedovoluje cas pomahat priamo v terene tak ako aktivisti aspon pomahajme tak ako mozme aspon podpismi za rozne peticie..nasiel som jednu stranku kde je tych peticii velmi vela vzdy ked mam cas pridam svoj hlas spravnej veci..staci ked vyplnite meno stat mesto ulicu mail adresu a je to..postove smerovacie cislo (ZIP) nemusite vyplnovat ani ja som ho nevyplnil..da sa pridat hlas aj bez neho..kazdy hlas je dolezity..v kazdom jednotlivcovi sa skryva obrovska sila ktoru si vela ludi ani neuvedomuje.. http://www.thepetitionsite.com/animal-welfare/animal-abuse/ http://www.thepetitionsite.com/animal-welfare/animal-research/ http://www.thepetitionsite.com/animal-welfare/farm-animals/ http://www.thepetitionsite.com/animal-welfare/pets/

Cirkus-marec-2014

(Bebe, 7. 3. 2014 17:42)

Prepáčte ,že vám to sem takto píšem, ale nikde som nenašiel na vás e-mailovú adresu.
Ahoj, volám sa Jakub B. a chcem zorganizovať protestnú akciu proti vystupovaniu zvierat v cirkuse v Piešťanoch, ktorý sa uskutoční
štvrtok (13.3.) o 17:00 hod.
piatok (14.3.) o 17:00 hod.
sobotu (15.3.) o 14:00 hod.
nedeľu (16.3.) o 14:00 hod.
(pri OD Prior)

Páči sa mi vaša stránka a chcem sa vás spítať, či bi ste mohli prísť podporiť našu akciu svojou účasťou. Sme partia študentou, ktorá v dni vystupovania bude protestovať pred cirkusom. Účel protestu je oboznámiť ľudí s krutosťou akú spôsobuje človek zvieratám v cirkuse, a že každý jeden návštevník sa podiela na ich utrpení. Sme ochotný protestovať aj celé štyri dni. V minulosti sme dve akcie úspešne zorganizovali, pred OD Tesco v Pieštanoch.
Vaša účasť a podpora bi pre nás moc znamenala.
Ďakujem a tešíme sa na vás
..s pozdravom Jakub B. a ZM tím.

viac info na : http://zacnimysliet.webnode.sk/news/protest-proti-cirkusu/

Stop

(Saša, 22. 2. 2014 22:53)

neznasam cikusi

naozaj

(wiki, 29. 10. 2013 19:00)

naozaj cirkuse pre zvierata nie su dobre

stop

(kika14, 19. 9. 2013 12:01)

ludom bi sa tiež nepačilo kebi ich takto tirali

cirkus je hovadina

(kika456, 19. 9. 2013 11:59)

ja sa nemožem pozerat jako sa tam tie zvierata trapia je to hrozne

Stop..!

(Klárka Koláčková, 3. 9. 2013 18:05)

Nesnáším cirkusy nechodím do nich..!
nemůžu koukat na to jak se tam zvířata trápí.
Ani v Zoo v Děčíně se mi nelíbilo jednoho medvídka tam měli v malé kleci :'(
chudák chodil pořád dokola.

STOP CIRKUSOM

(Michela Valiová, 11. 5. 2012 16:33)

Stop Cirkusoom!!!!! Je to naozaj hrozná vec, ktorú treba zakázať. Som proti tomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!